• Dinimizin emirlerine göre kurban edilmesi caiz bir hayvan kestiğini görmek hayır ve nimettir. Eğer rüya sahibi mihnet ve hüzünde ise kurtulur, hasta ise şifa bulur. Eğer fakir ise zenginleşir, korku içerisinde ise güven bulur. Hacca henüz gidememiş ise hacca gider.
    Kirmani(r.a) demiştir ki: Kurban etinin ayrılıp halka taksim edildiğini görmek, zengin bir kimsenin vefat ederek para ve servetinin ailesine dağıtılmasına delalet eder.

    Cabir Mağrıbi(r.a) demiştir ki: Kurban rüyası iki türlü tabir edilir. Biri müjde, diğeri para ve servetin bereketlenmesidir. Eğer rüya sahibi kadın ve hamile ise salih bir evladı olur. Bir koç kurban ettiğin görmek fidyedir. Rüya sahibinin bu durmda fidye vermesi iyi olur.

    İmam Nablusi demiştir ki: Rüyada görülen kurban adağı yerine getirmeye, zorluklardan kurtulmaya, hastalıktan şifaya kavuşmaya, faydalı ve kazançlı işler yapmaya tabir olunur. Bir deve, öküz veya koç kurban ettiğini gören kimse hayırlı bir iş yaparak bol sevap kazanır. Rüyada kurban kestiğini gören kimse esir ise kurtulur, borçlu ise öder, fakir ise geçimi kolaylaşır, korkuda ise güvene erer, sıkıntılı ise huzura ve sevince erişir. Kurbandan bir şey çaldığını gören kimse yalan söyler.

    View the original article here

    Bir önceki yazımız olan Mirc Kayıt Etmek,Mirc Register Etmek başlıklı makalemizde chat, Mirc ve mirc indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar

04.08.1968 doğumluyum ilk orta ve lise tahsilimi tamamladıktan sonra Uzman Jandarma olarak orduya katıldım. Yurdun çeşitli yerlerinde görev yaptıktan sonra 19 Eylül 2011 tarihinde emekli oldum. Hala İzmir'de yaşıyorum, evli iki çocuk babasıyım. Wordpress tabanlı sitelerde vakit geçirmeyi seviyorum.
Önceki Yazı:Altın fiyatları
Sonraki Yazı:Rüyada Kabak Görmek

Benzer Yazılar

Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Dini Sohbet İslami Sohbet Dini Chat Dini Sohbet Odaları Bu tema Mehmet TÜRK tarafından düzenlenmistir. Hiçbir sekilde kopyalanamaz.